Zpět na homepage

Jak se orientovat v nabídce zdravotnických lehátek

Denní péče o pacienty s trvalým pohybovým omezením, při práci na zlepšení pohybového rozsahu po zranění nebo masáž vyžaduje zejména kvalitní zázemí. Pevné a bezpečné uložení pomůže pacientovi se lépe uvolnit. Správná výška i pohodlný přístup k ošetřovanému pomůže zdravotnickému personálu lépe vést proceduru a zároveň zlepší pracovní podmínky. Současná nabídka zdravotnických lehátek představuje široké portfolio, ve kterém je však poměrně jednoduchá orientace. Před samotným výběrem dobře zvažte především typ prováděné péče a zdravotní stav vašich pacientů.

Masážní lůžka

Nejčastěji využívaná lůžka nabízí široký rozsah v provedení konstrukce. Pro docházku za pacienty do domácího prostředí můžete volit snadno rozložitelnou lehkou variantu. Pro stabilní vybavení praxe pak můžete investovat i do lůžek výškově nastavitelných, doplněný pohon reguluje výšku i sklon jednotlivých částí lehátka. Masážní lůžka mají často upravený otvor pro hlavu, aby při masáži zad měl pacient zajištěnou pohodlnější polohu.

Rehabilitační lůžka

Lehátka pro cvičení jsou podobná masážním lůžkům. Nabízí však prostor rozdělený na samostatně polohovatelné části. Nohy, středovou část i hlavu můžete uzpůsobit aktuálnímu zdravotnímu stavu i prováděnému cviku. Stoly jsou vysoce stabilní a robustní.

Fyzioterapeutická lehátka

Pečlivě propracovaná konstrukce dovoluje terapeutovi volně pracovat s celou plochou. Dostatečně velké lůžko můžete proměnit k sezení, zvýšit nebo snížit jednotlivé části. Hydraulický nebo elektrický pohon plynule mění polohy i výškové nastavení. Příznivá je možnost měnit výšku lehátka i s pacientem. Usnadníte tak nastupování i vystupování po cvičení.

Kvalitní výrobce

U všech lehátek se zaměřte nejen na dobře provedenou stabilní konstrukci, ale i povrch a zpracování lehátka. Při masážích i rehabilitačním cvičení se často používají oleje, gely nebo emulze. Povrch lůžek by tak měl zajistit vysokou odolnost při styku s vodou i mastnými látkami. Musí také odolávat mechanickému opotřebení. Volbou barvy lůžka pak můžete doplnit příjemné prostředí, které má neméně důležitý podíl na pocitu a pohodě vašich pacientů.

Výrobce by měl být schopný nabídnout vám volnou kombinaci konstrukce, pohonu nebo ovládání poloh lůžka i s volbou materiálu lehátka. Ve svém portfoliu dokáže doporučit vhodnou variantu s ohledem na vaše potřeby i vedení praxe. Lůžko je základním vybavením, které nejen poslouží komfortnímu uložení vašich pacientů. Výrazně ulehčí i denní namáhavou práci vám. Pomůže lépe dosáhnout na problematická místa nebo vést náročné cvičení. Zlepší kvalitu poskytované péče a předejde fyzickému vyčerpání.

Jaké lehátko hledáte?

Způsob použití

Mobilita

Materiál konstrukce

Typ pohonu

Konstrukce

TOP produkty

JORDAN A3 7 800  Bezmotorové lehátko s pevnou výškou stolu. 2 segmenty. Vhodný jako vyšetřovací stůl do běžných ordinací.
JORDAN D2 17 600  Lehátko s ručním nastavením výšky stolu pomocí pákového mechanismu. (bezmotorové) 200 x 65 cm, 2 segmenty
JORDAN D3 19 300  Lehátko s ručním nastavením výšky stolu pomocí pákového mechanismu. (bezmotorové) 200 x 65 cm, 3 segmentové
JORDAN B2e 27 700  Jednomotorové dvousegmentové lehátko s jednoduchou konstrukcí s elektrickým nastavením výšky v ose stolu.
JORDAN B3e 30 100  Jednomotorové třísegmentové lehátko s jednoduchou konstrukcí s elektrickým nastavením výšky v ose stolu. 200 x 65 cm
JORDAN F3e 32 400  Jednomotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu. 200 x 65 cm, 3segmentové
JORDAN F4e 34 000  Jednomotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu. 200 x 65 cm, 4 segmentové
JORDAN Lymfo e 34 300  Lehátko určené pro lymfodrenáže. Jednomotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu. 200 x 65 cm, 6 segmentů
JORDAN F5e 36 300  Jednomotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu. 200 x 65 cm, 2 segmentů
JORDAN G3e 38 600  Dvoumotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu a elektrickým nastavením drenážní polohy stolu.
JORDAN G5e 43 100  Dvoumotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu a elektrickým nastavením drenážní polohy stolu.
JORDAN G4 plus 44 900  Třímotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu a elektrickým nastavením drenážní polohy stolu.
JORDAN G7e 46 100  Dvoumotorové lehátko stabilní konstrukce s elektrickým nastavením výšky stolu a elektrickým nastavením drenážní polohy stolu.

JOURNAL

REHAPROTEX BRNO 2017
14.09.2017
Navštivte naší expozici v pavilonu A1, číslo stánku 010, kde Vám vše ukážeme, předvedeme a poradíme Vám při výběru lehátka a odpovíme na všechny případné dotazy.

20 let tradice

Jsme přední výrobci rehabilitačních lehátek v České republice. Náš sortiment neustále rozšiřujeme a za 20 let výroby od nás odebírají lehátka a rehabilitační potřeby nejen soukromí lékaři a fyzioterapeuti, ale i fakultní nemocnice.

Lehátka JORDAN

Náše základní nabídka profesionálních stolů a lehátek je tvořena 43 modely lehátek pro rehabilitaci, fyzioterapii, Vojtovu metodu cvičení, gynekologii atd. Nedílnou součástí jsou i odpočinková, transportní i speciální lehátka vhodná do nemocnic.

Doplňkový nábytek

V našem e-shopu s doplňkovým nábytkem pro zdravotnictví si můžete vybavit Vaši ordinaci i rehabilitační centrum. Nabízíme stoličky, židle, otočná křesla, lavice do čekáren, zástěny a veškeré vybavení pro rehabilitaci včetně schůdků, bradel i trakční klece.

Rehabilitační potřeby

Z širokého sortimentu rehabilitačních pomůcek si jistě vyberete. Odborné knihy, cvičící míče, žíněnky, ribstole atd., vše co k rehabilitaci a fyzioterapii potřebujete, najdete v našem e-shopu. Můžete nám zavolat a my Vám rádi pomůžeme s výběrem.
Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.